Tecavüz girişimini örtmek için “FETÖ” yalanı

İzmir’de gönüllü öğretmenlere yönelik tecavüz girişiminde bulunan sanıklar mahkemede öğretmenleri FETÖ’cü sandıkları için saldırdıkları yalanına başvurdu.

Sermaye devletinin dümenindeki AKP şeflerinin, pek çok alandaki suçlarını örtbas etmek için darbe girişimi ardından kullanmaya başladığı “FETÖ” kılıfı, bu kez de tecavüzcülerin yalanları için öne sürüldü.

İzmir’de gönüllü öğretmenlere yönelik cinsel tacize ilişkin davanın ikinci duruşmasında saldırganlar suçlarını “öğretmenleri ‘FETÖ’cü sandıkları” yalanıyla örtmeye çalıştı.

Karabağlar ilçesine bağlı Kavacık Köyü’ne gönüllü öğretmenlik için giden öğretmenler S.C., İ.P., B.D., E.Ş., F.Ö. ve B.Ö.’ye yönelik “mala zarar verme ve cinsel taciz” suçuyla 4 saldırgan A.Ç., Y.I., M.A. ve M.B. hakkında açılan davanın ikinci duruşması dün İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İkinci duruşmada ifade veren, A.Ç. dışındaki 3 saldırgan suçlarını “FETÖ” ile örtmeye çalıştı. Öğretmenleri “FETÖ”cü sandıkları için saldırdıklarını iddia eden saldırganlar şu ifadeleri kullandı: “Olay günü arabada bira içtik. Öğretmenler yanımızdan geçerek köyün ilerisindeki konteynere gitti. Laf atma gibi bir durumumuz olmadı. Ama belki atmış da olabiliriz. Çok alkollüydük. Hatırlamıyoruz. Öğretmenleri ‘FETÖ’cü sandık. Köyden gitsinler diye sadece konteynere taş attık. Başka bir niyetimiz yoktu.”

Öğretmenlere önce laf atan, ardından da kaldıkları konteynere giderek tecavüz girişiminde bulunan saldırganlardan gözcü yapıldığı öne sürülen A.Ç. suçlarını itiraf etmişti.

Duruşmada söz alan, saldırıya uğrayan öğretmenlerin avukatı ise sanıkların yalan söylediğini ifade ederek tecavüz girişimi amacıyla saldırının gerçekleştiğini dile getirdi. Mahkeme heyeti duruşmayı 9 Mayıs’a erteledi.