Tekirdağ hapishanesinde keyfi baskılar tırmanıyor

Tekirdağ F Tipi Hapishanesi yönetiminin keyfi baskıları tırmanarak devam ediyor.

Sermaye iktidarı OHAL ile birlikte içeride ve dışarıda tüm muhalif kesimi gözaltına alarak, tutuklayarak, katlederek toplumu sindirerek korku imparatorluğu yaratmayı hedefliyor. Bu sebepledir ki devrimci tutsakların bulunduğu tüm hapishanelerde tecrit, işkence ve keyfi uygulamalar had safhaya varmış durumda.

Tekirdağ F Tipi Hapishanesi'nde bulunan tutsaklara dönük her ayın son haftası olan açık görüşler iki ayda bire düşürülmüştü. Bunun ardından tutsakların saat kullanmasının da “kayıt alabilir” bahanesiyle yasaklandığı öğrenildi.

Ayrıca, görüşçülerin getirdiği kitap ve dergilerin alınmayarak posta göndermeleri dayatmasında bulunuluyor. Bunun bahanesi olarak da kitap ve derginin bırakıldığı bölümde ilgilenecek kimsenin olmayışı ileri sürülüyor. Halbuki posta ile de gitse, hapishaneye gidiyor ve aynı şekilde tutsaklara iletilmesi gerekiyor. Fakat bu şekilde postaların aksatılmasına zemin yaratılıyor. Giden kitap ve dergiler keyfi olarak aylardır verilmiyor.

Öte yandan, tutsaklar her gün sayımdan bir saat önce ve sonra elektriklerin kesildiğini söylerken hapishane müdürü ile görüşmek isteyen tutsaklara muhatap olarak psikolog gösteriliyor. Tutsakların şikayet dilekçelerine de hiçbir şekilde cevap verilmiyor.

Tekirdağ F Tipi Hapishanesi yönetiminin keyfi, baskı ve işkencelerine karşı devrimci tutsaklar açık görüşe giderken slogan atma ve kapılara vurma eylemi yapacaklarını bildirdiler.

Kızıl Bayrak / Trakya