Newroz baskınları ve gözaltı terörü

Newroz’a yönelik baskınlar bu sabah da devam ederken Van ve Bingöl’de DBP ve HDP’li yöneticilerin aralarında olduğu 49 kişi gözaltına alındı.

Newroz’a yönelik gözaltı terörü bugün de devam ederken Van ve Bingöl’de polisin yaptığı baskınlarda DBP ve HDP’li yöneticilerin aralarında olduğu 49 kişi gözaltına alındı.

Van’da gece saatlerinde polis eş zamanlı baskınlar yaptı. Burjuva basında “terör” çarpıtmasıyla verilen baskın haberlerine göre 70 adrese yapıldığı belirtilen baskınlarda, DBP İlçe Eşbaşkanı Mehmet Nuri Ürgen, DBP eski ilçe eşbaşkanı Derya Gönül, 4 belediye meclis üyesinin de aralarında olduğu 40 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların gerekçesinin öğrenilemediği kaydedildi.

Bingöl’de ise sabah yapılan baskınlarda 9 kişi gözaltına alındı. HDP il eşbaşkanlarının aralarında olduğu gözaltılar şu şekilde: HDP Bingöl İl Eşbaşkanları Zerrin Berdibek ve Mahmut Bozan, DBP Belediye Meclis üyesi Cihat Yıldırım, İl Genel Meclisi üyesi Aydın Kaya, Selahattin Demirel, Cengiz Turhan, Türkan Kişin, Aydın Burcun ve Selahattin Burkankolu.