Emekçiler darp edilerek gözaltına alındı

Ankara’da 64 gündür direnen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça bugün polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Malatya’da da ihraçlara karşı direnişe geçen emekçiler direnişlerinin 7. gününde de gözaltına alındı.

OHAL saldırılarına ve ihraçlara karşı Ankara ve Malatya’da işlerine iade talebiyle direnişleri süren kamu emekçileri bugün polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

Gülmen ve Özakça’ya polis saldırdı

Sermaye devletinin OHAL kapsamında kamu emekçilerine yönelik açığa alma ve kamudan ihraç saldırılarına karşı Ankara’da Yüksel Caddesi’nde direnişleri 64 gündür devam eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça bugün polisin saldırısına uğradı.

Ankara’da valiliğin aldığı keyfi “eylem yasağı” uygulamasına karşı da bugün direnişlerini sürdüren emekçiler, polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Gülmen ve Özakça’nın yanı sıra desteğe gelen Damla Pekşen, Saniye Erenler Öztürk, Mustafa Keçeli ve Hasan Çapur’un da gözaltında olduğu kaydedildi. Gözaltılarda darp izleri olduğu görülürken, Gülmen’in burnunun kırılmış olabileceği belirtildi.

Malatya’daki direnişin 7. gününde 7. gözaltı

Malatya’da da OHAL kapsamında ihraç saldırısına maruz kalan Kamu Emekçiler Cepheli 5 emekçi direnişlerinin 7. gününde de gözaltına alındı.