Öğrencilerden akademisyenlere destek

Ege Üniversitesi öğrencileri son KHK ile açığa alınan ya da ihraç edilen akademisyenlere sahip çıkarak sınavlara girmeme kararı aldı.

Ege Üniversitesi öğrencileri ihraç edilen hocalarına destek amaçlı sınavlara girmeme kararı aldı.

6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan KHK ile kamu çalışanlarına dönük OHAL saldırıları devam etmişti. Akademisyenler ve kamu emekçileri hukuksuz bir biçimde ihraç edilmiş ve açığa alınmıştı.

İhraç edilen ve açığa alınan SES İzmir Şubesi ve Eğitim Sen 3 No’lu Şube üyeleri olan, Feride Bilgehan Aksu Tanık (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi), Gönül Çakıner (Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi), Hediye Aslı Davas (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi), Sinan Kurtul (Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi), Zeynep Sedef Varol (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi), Ege Üniversitesi akademisyenleri olan Nilgün Toker Kılınç, Zerrin Kurtoğlu Şahin, Lülüfer Körükmez, Melek Göregenli, Ali Serdar Tekin, Cansu Akbaş Demirel, Hanifi Kurt, Nermin Biter için öğrenciler desteklerini sürdürüyor.

İhraç edilen akademisyenlerin öğrencileri, öğretmenlerine destek amaçlı sınavlara girmeme kararı aldı. Felsefe, sosyoloji ve psikoloji bölümleri ile iletişim fakültesi öğrencileri, öğretmenleri geri dönene kadar direneceklerini ve yeni eylemler düzenleyeceklerini duyurdular.

Kızıl Bayrak / İzmir