Küçükçekmece’de DLB meclisi toplandı

Küçükçekmece Devrimci Liseliler Birliği yerel meclisini topladı.

Küçükçekmece’de DLB’liler meclis toplantısı gerçekleştirdi. Dönem değerlendirmesi, yeni dönem, yerel yayın ve yarıyıl tatili üzerine konuların konuşulduğu meclis toplantısı, 15 Temmuz darbe girişimi ile açılan okullardaki dönem değerlendirmesi ile başladı.

İlk önce darbe girişimi ile başlanan dönemde okullardaki gerici, baskıcı, şovenist atmosferden bahsedildi. 15 Temmuz kitapçıklarının dağıtılmasından, sergilerin açılmasına, okul zillerinin değiştirilmesinden 15 Temmuz darbe girişimi gündemli yapılan şiir yarışmalarına, devletin propagandaları dile getirildi.

Toplantıda, politik atmosferin doğrudan liseleri de etkilediği dile getirilirken, yaşananlara karşı okullarda neler yapılabileceği üzerine tartışıldı, okul meclislerinin işleyişi ve amacı anlatıldı. Yeni dönemde okullardaki politik atmosfere müdahale edebilmek için okul meclisleri oluşturma kararı alındı.

Yarıyıl tatilinde bir arada olmak ve politik gelişim için önemli bir yerde duran devrim okulları, film gösterimi ve gezi gerçekleştirme kararı alındı.

Küçükçekmece Devrimci Liseliler Birliği’nin yerel yayını olan Özgür Tahta üzerine yapılan tartışmada ise yerel yayını yaygınlaştırmak üzerine konuşuldu. Özgür Tahta’ya dair yapılan planlamaların ardından meclis toplantısı sonlandırıldı.

Liselilerin Sesi / Küçükçekmece