İstanbul’da DGB’liler gençliği mücadeleye çağırdı

DGB'liler İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gençliği mücadeleye çağırdı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) DGB’liler sermaye devletinin besleyip büyüttüğü IŞİD çetesinin gerçekleştirdiği katliamlara karşı mücadele çağrılarını yükseltti.

Hafta başından bu yana “Sorunun parçası olanlar çözümün bir parçası olamazlar” şiarlı bildiriyle IŞİD'in İstanbul Üniversitesi’ne yönelik saldırı tehdidini teşhir eden DGB’liler, devletin sözde “güvenlik” önlemlerinin, buna paralel yürütülen savaş ve saldırganlık politikalarının çözüme değil katliamlara yol açtığını vurguladı. Gençliğin kendi örgütlülüğünü büyütmesi gerektiğine dikkat çeken DGB’liler, mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

Ayrıca üniversitelerin final döneminde olması nedeniyle YTÜ ve İÜ'de “Sen ders çalışırken dünyada neler olduğunu görmek ister misin?” başlıklı bildiriler kullanılarak, emperyalist kapitalist sistem yüzünden dünyada yaşanan açlık, savaş, kriz ve OHAL uygulamalarına dikkat çekildi.

Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi'nde bildiri dağıtan DGB’liler IŞİD destekçisi Müs Genç adlı çetenin saldırısına uğramış, saldırıya karşı çevredeki öğrenciler DGB'lilere destek olmuştu ve saldırı püskürtülmüştü.

Kızıl Bayrak / İstanbul