“Başkanlığa hayır, gençlik var!”

Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, SGDF, SÖH, YDG ve DEV-GÜÇ basın toplantısı düzenleyerek başkanlığa, cemaat ve tarikatlara, kirli savaşa ve geleceksizliğe karşı üniversitelerde ortak mücadele yürüteceklerini açıkladı.

Gençlik örgütleri başkanlık sistemine karşı yapacakları çalışmayla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Taksim’deki Makine Mühendisleri Odası’nda yapılan toplantıda Devrimci Yolda Devrimci Gençlik, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Sosyalist Öğrenci Hareketi, Yeni Demokrat Gençlik (YDG) ve Gençliğin Devrimci Güçleri (DEV-GÜÇ) yer aldı.

Toplantıda basın açıklaması Dersim Konak tarafından okundu. “Başkanlığa hayır,  gençlik var!” başlıklı açıklamada gençlik örgütlerinin mutabakata vardığı 6 madde açılarak sunuldu. Açıklamada gençlik örgütlerinin başkanlığa, cemaat ve tarikatlara, kirli savaşa ve geleceksizliğe karşı mücadele edeceği, üniversitenin, kadın ve LGBTİ’lerin özgürlüğünü savunacakları belirtildi.

Açıklamada OHAL saldırılarına ve başkanlığa karşı birleşik mücadeleye vurgu yapıldı.

Açıklamanın okunmasının ardından 5 gençlik örgütü adına konuşmalar yapılarak birleşik mücadele için tartışmalar yürütüldüğü ve eylemler yapıldığı aktarıldı. Konuşmaların ardından basın toplantısı sonlandırıldı.

Kızıl Bayrak / İstanbul