Avcılar’da DLB’liler liselileri mücadeleye çağırdı

DLB Avcılar’da yürüttüğü faaliyetlerle liselileri mücadeleye çağırdı.

Devrimci Liseliler Birliği (DLB), İstanbul Avcılar’da yaptığı bildiri dağıtımları ve dergi satışıyla liselileri mücadeleye çağırdı.

İlk olarak Avcılar’da bulunan bir meslek lisesinin çıkışına meslek liselilerin birliğini kurmaya hazırlandığı kurultayın çağrı bildirileri öğrencilere dağıtıldı. Öğrencilerle süreç hakkında ve meslek lisesinde yaşadığı sorunlar üzerine sohbetler edildi. Meslek Liselilerin Sesi bülteninin yeni sayısı öğrencilere ulaştırıldı. Dağıtıma tahammül edemeyen okul yönetiminin polis ile işbirliği yaparak dağıtımı engelleyeceğini söylemesi karşın tok bir tutum alınarak dağıtım devam ettirildi. Dağıtımda meslek liselilerin kurultayı için hazırlanmış anketler de liselilere ulaştırıldı.

Ayrıca Avcılar’da bulunan bir anadolu lisesindeki öğrencilere de DLB’nin ‘’Gerici ve Piyasacı Eğitime Hayır!’’ başlıklı bildirisi ulaştırıldı. Dağıtım devam ederken faşistlerin dağıtımı engelleme girişimi oldu. Tok bir tutumla engelleme girişimi boşa düşürüldü. Liselilerin neden ‘Hayır’ demesi gerektiği üzerine tartışmalar gerçekleştirildi. Dağıtımların ardından Avcılar’da gençliğin uğradığı kafeler gezildi. DLB’nin kurultaya çağrı bildirisi ve Liselilerin Sesi dergisi bırakıldı.

Liselilerin Sesi / Avcılar